PROJEKT SKUPINE ZEBRICE

Objavljeno : 8. kol 2022.

PROJEKT SKUPINE ZEBRICE

Tijekom 2021./2022. pedagoške godine “Zebrice” su realizirale projekt pod nazivom “To sam ja”. Projekt je bio podijeljen na tematske cjeline: “Moje tijelo”, “Moji osjećaji” i “Moja osjetila”. Njegovom realizacijom cilj nam je bio da djeca upoznaju sebe – svoje tijelo i osjećaje, mogućnosti i želje. Provedbom navedenog projekta željeli smo utjecati na razvoj pojma o sebi, stvaranje bolje slike o sebi, razvoj pozitivnih stavova prema sebi i prema okolini. Kako je dječja igra ključna za njihov razvoj, brojnim provedenim aktivnostima (igrama) utjecali smo na sva razvojna područja – motorički razvoj, spoznajni, socijalno-emocionalni, jezično-govorni te stvaralaštvo.

Projekt smo započeli temom ”Moje tijelo” (ime, spol, lik, dijelovi tijela, misaono spoznavanje okoline – Što znam?, Što mislim?, Što osjećam?). Proučavali smo razne enciklopedije, gledali edukativne klipove, slikovnice na temu dijelova tijela…

Zatim smo nastavili projekt s temom “Moji osjećaji”. U ovoj temi koristili smo “Kutiju punu osjećaja” koju smo spomenuli u jednoj od prethodnih objava. Slikovnice/priče “Kad sam tužan”, “Kad sam sretan”, “Jakov se boji mraka” i mnoge druge, pomogle su nam u prepoznavanju i imenovanju vlastitih, ali i tuđih osjećaja te uvažavanju istih.

Temom “Moja osjetila” željeli smo kod djece potaknuti razvoj osjetila vida, mirisa, okusa, sluha i dodira. Izradili smo razne taktilne podloge, zavezanih očiju orijentirali se prema zvuku, istraživali mirisne vrećice, prepoznavali stvari opipom, izradili plakat s osjetilima, isprobavali i imenovali razne okuse voća….

Sve navedene teme popraćene su raznim stolnim igrama poput pridruživanja, uparivanja, memory kartica, listićima za rješavanje i dr. Neke od provedenih aktivnosti možete pogledati na priloženim fotografijama.

Odgojiteljice: Iva i Simona

 

Skip to content