Edukacija odgojiteljica za vođenje igraonice za potencijalno darovitu djecu

Objavljeno : 1. kol 2019.

Dvije odgojiteljice iz Dječjeg vrtića “Maslačak” su završile edukaciju za vođenje kraćeg specijaliziranog programa tj. igraonicu za potencijalno darovitu djecu.  Kroz 4 radionice upoznate su sa programom rada, te sredstvima, igrama i materijalima koji se koriste u radionicama. Praktična primjena didaktičkih igara i posebnih materijala, tipove igara i didaktike.
Poticanje kreativnog i logičkog mišljenja,  primjena obogaćenih materijala te vježbi za poticanje kreativnog mišljenja. Primjeri kreativnih uradaka i «zadaća» djece polaznika. Primjena «mozgalica» i drugih logičkih i strateških igara. Osnovnim naputcima za odnošenje s roditeljima darovite djece, primjeri informacija za roditelje, kako koristiti multimedijsko računalo i njegova primjena u radu s darovitima – upoznavanja s programima koji se koriste, svrhom i načinom primjene. U završnom dijelu edukacije odgojiteljice su upoznate s pokusima (pokusi s vodom, magnetima, statičkim elektricitetom i svjetlom) posebnim materijalima za pokuse, metodika provođenja pokusa, s naglaskom na problemsko postavljanje pitanja, postavljanje hipoteza i dovođenje djece u kognitivni konflikt. Što pratiti i kako voditi zapažanja kod pokusa kada su darovita djeca u pitanju.

Nakon odslušanih edukacija odgojiteljice su dobile Potvrdu za vođenje igraonice za potencijalno darovitu djecu.

Skip to content