ZAPOČETA EDUKACIJI KUHARICE DJEČJEG VRTIĆA MASLAČAK

Objavljeno : 16. sij 2021.

ZAPOČETA EDUKACIJI KUHARICE DJEČJEG VRTIĆA MASLAČAK

Dječji vrtić Maslačak iz Đurđevca u suradnji s nutricionističkim savjetovalištem Nutrilab+ iz Zagreba radi na projektu edukacije o temeljima zdrave prehrane djece vrtićke dobi te usklađivanjem postojećih jelovnika sa prehrambenim smjernicama. Ovaj projekt ima za cilj regulirati prehranu djece u vrtiću, prilagoditi je prehrambenim potrebama djece te dobi te omogućiti da prehrana u vrtićima zadovoljava sve nutritivne i kalorijske potrebe djece. Jelovnici će biti u skladu s novim prehrambenim trendovima te će svaki jelovnik biti prilagođen za onu djecu koja imaju određenu intoleranciju ili alergiju na pojedinu namirnicu poput glutena, laktoze…jelovnici će sadržavati i dodatne informacije o postojećim alergenima, kalorijskim i nutritivnim vrijednostima te dodatnim zanimljivostima.

 

U sklopu pojekta glavna kuharica vrtića gđa. Blaženka D. proći će detaljnu edukaciju od strane voditeljice centra, Andree B., mag.nutr. o prehrambenim smjernicama i preporukama za djecu vrtićke dobi kao i općenitih informacija o zdravoj prehrani, makro i mikronutrijentima. Gđa. Blaženka nakon provedene edukacije znat će osnovne temelje o prehrani kako bi dalje samostalno mogla slagati i kreirati nova zdrava jela za djecu, samostalno računati energetske i nutritivne vrijednosti istih te jasno znati istaknuti alergene u jelima kao i napraviti alternativu za djecu koja su intolerantna ili alergična na neki od sastojaka. U prvom dijelu ove edukacije gđa. Blaženka prolazi teorijski dio ovog procesa gdje će usvojiti osnovna znanja o tome koje su komponente hrane, što su makronutrijenti te što znači zdrava prehrana za djecu odnosno kako kreirati zdravi meni. Nakon odrađenog prvog, teorijskog dijela edukacije dalje nastavljamo sa usvajanjem praktičnih znanja.

 

 

Skip to content