EDUKACIJA RASTIMO ZAJEDNO U DJEČJEM VRTIĆU RADOST KROZ 8 MODULA

Objavljeno : 10. pro 2019.

EDUKACIJA RASTIMO ZAJEDNO U DJEČJEM VRTIĆU RADOST KROZ 8 MODULA

Tri odgojiteljice Dječjeg vrtića Maslačak završile su jednogodišnju edukaciju “Rastimo zajedno”.

Kroz 8 modula predstavilo se preko 20 predavača sa raznim temama, kroz svakodnevne radionice, aktivno uključivali u rad grupe. Na svakom modulu radio je stručni tim SRC-a Radost.

1. MODUL predavanja o: Aktivnom slušanju, Elementima nenasilne komunikacije, predavanje pod nazivnom „Od govora do razgovora“, Potrebe te sukobi.

2. MODUL predavanja o: Komunikacijskim roditeljskim sastancima, Kreativnoj radionici u radu s roditeljima, Pisanoj komunikaciji s roditeljima, Temeljnim vještinama rada s grupom odraslih.

3. MODUL predavanja o: Primjerima radionica, Ishodištu i ciljevima programa Rastimo Zajedno, Roditeljstvu u najboljem interesu djeteta, te o „Novim medijima“ -ured pravobraniteljice.

4. MODUL predavanja o: Evaluaciji Rastimo Zajedno – sažetak programa RZ za verifikaciju.

5. MODUL predavanja o: Grupnom radu s roditeljima djece s TUR – rane intervencije, Individualnim konzultacijama s roditeljima(obrazac), Individualnim razgovorima s roditeljima, Roditeljstvu u izazovnim životnim okolnostima – igra života (senzibilizacijska radionica), vježba pod nazivom „Pogled preko ramena” osvrt na provedene radionice.

6. MODUL predavanja o: Temeljnim vrijednostima roditeljstva – prof. psih. Jasenke Pregrad, Kako osuvremeniti RZ – konferencija u Čakovcu, dječji vrtić  „Maslačak“ izvještaj sa svojih radionica, upitnik i refleksiju o stručnom i timskom radu voditelja, te radionicama: Sukobi među djecom i Sukobi s djecom.

7. MODUL predavanja o: Klubu očeva, Radionicama za odgojitelje – prof. ped. Željka Horvatić, Ulogama oca u ranom djetinjstvu – psih. Matej Čuljak.

8. MODUL predavanja o: Primjerima dobre prakse: „Noć muzeja” DV Š. Hlapić Sesvete, Suradnji s roditeljima – adaptacija u DV Ciciban – Velika Gorica, Suradnji s roditeljima djece u sportskom programu DV Prečko, Vrtiću u zajednici – zajednici u vrtiću DV Botinec, te predavanje na temu: World cafe SRC-A Radost. Drugi dan edukacije posjet vrtiću”Maslačak” u Đurđevcu, razgledavanjem vrtića, razgledavanjem Starog grada i  Muzeja.

Edukacija je trajala od 9. mjeseca 2018.g do 10. mjeseca 2019. Kroz nju je odrađeno i 11 radionica sa roditeljima u našem vrtiću (uz pisana izvješća), odrađena su 2 kluba roditelja, te su odrađene 4 radionice kluba očeva Rastimo zajedno.

 

Skip to content