ODRŽANA EDUKACIJA „Odgoj za održivi razvoj“

Objavljeno : 15. kol 2019.

Dvije odgojiteljice sudjelovale su na edukaciji u DV „Srednjaci“. Ovaj modul sadržavao je nešto teoretskog dijela, no većinom su bile radionice.

Prvi dan bio je posvećen  likovnom stvaralaštvu dok je drugi dan bio posvećen glazbenom stvaralaštvu.

Kroz predavanje na temu „Odgojitelj kao kreativni pokretač dječjeg likovnog stvaralaštva“  najviše je interesa bilo za LANDART- pravac u suvremenoj umjetnosti tj. umjetnička forma stvorena u prirodi. Na radionici su se izrađivale slagarice od drvenih štapića, te ih se ujedno i oslikavalo.

Drugi dan započeo je predavanjem na temu „Uloga odgojitelja u poticanju dječjeg glazbenog stvaralaštva“ i nastavio  se na „Etno stvaralaštvo“. Ova glazbena radionica  izazvala je oduševljenje svih prisutnih, odgojiteljice koje su provodile ovu radionicu su se jako dobro pripremile, radionica je sadržavala sviranje na instrumentima, plesanje i pjevanje. Pokazale su kako kroz razne aktivnosti i igre kod djece razviti osjećaj za ritam i ton (tempo, dinamika, metar, ritamske figure TA-TE, TA-FA-TE, TA-FA-TE-FE).

Iza svakog predavanja i radionice slijedila je evaluacija, rasprava.

 

Skip to content