Radionice s roditeljima„Rastimo zajedno“

Objavljeno : 6. velj 2019.

Radionice s roditeljima„Rastimo zajedno“

U mjesecu siječnju u dječjem vrtiću „Maslačak“ krenuo je prvi ciklus od 11 radionica za roditelje „Rastimo zajedno“. Oformili smo grupu od 12 roditelja te krenuli s aktivnostima prema Unicef-ovom priručniku. Sastajemo se jednom tjedno u periodu od dva sata te kroz predavanja, radionice i igre osnažujemo roditeljstvo. Odradili smo već tri susreta te su roditelji imali prilike saznati kako je biti „roditelj 21. stoljeća“, nešto o važnosti „4 stupa roditeljstva“ u odgoju djeteta te koji su to „roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djece“. Radionice su strukturirane te su roditelji svo vrijeme aktivno uključeni u sam proces radionice, kreativno se izražavaju, zajednički kao grupa traže rješenja na probleme koji su im svima svakodnevnica te atmosferu upotpunimo i ponekom igrom. Svaki susret veseli nas jer saznajemo nešto novo, rastemo kao roditelji a i u ugodnoj atmosferi uz topli čaj i kavu lakše se uči, radi i razmišlja. Zahvaljujemo roditeljima na redovnim dolascima i aktivnom sudjelovanju u radionicama, te se veselimo svakoj novoj temi koja nam slijedi.

Odgojiteljice: Marina, Danijela i Tihana

 

Skip to content